Июнь 30, 2017 – 10:34

калейдоскоп або печворкКерамічна плитка - один з основних оздоблювальних матеріалів для підлоги і стін ряду приміщень. Це практичний, зносостійкий матеріал, що не міняє своїх якостей під впливом вологи і хімічно активних речовин. Укладання керамічної плитки у ванній і в кухні є завершальним етапом обробки і тому важливо правильно вибрати не тільки колір і фактуру, але і спосіб укладання матеріалу.

Способи укладання керамічної плитки

Розрізняють декілька основних способів укладання плитки, найчастіше використовуваних для облицювання підлоги.

 1. Базовий: найбільш простий і поширений, при якому плитку розташовують паралельно стінам, укладаючи ряд за рядом. Такий спосіб не вимагає складних розрахунків і збільшення витрати матеріалу. Зменшується і кількість «підрізування».
 2. Укладання під кутом: плитка розташовується уздовж лінії, прокреслені під кутом 45 градусів до будь-якої зі сторін приміщення. Таким чином можна візуально збільшити площу, але кількість відходів значно збільшується.
 3. Шаховий варіант: таке укладання керамічної плитки на підлогу або на стіну передбачає використання як контрастних кольорів (чорного і білого), так і близьких тонів. В результаті облицьована поверхня набуває оригінальний зовнішній вигляд. Шахову укладку можна використовувати як для базового методу, так і для плитки, наклеюється під кутом.
 4. Вразбежку: для такого способу більш придатною є прямокутна довгаста плитка. Після її укладання поверхню буде імітувати цегляну кладку. Використовувати потрібно плитку одного кольору, щоб уникнути ефекту криволінійності.
 5. Комбінований спосіб: плитки укладаються по діагоналі, але при цьому кожен ряд зсувається на половину довжини одного елемента (шаховий порядок). Спосіб найскладніший: його не рекомендується використовувати в приміщенні з нерівними кутами.
 6. Укладання лініями: плитки одного кольору розташовують в одному ряду, іншого кольору - в наступному. Чергуванням рядів створюється ефект ліній, які можуть бути горизонтальними, вертикальними і діагональними. При цьому важливо, щоб плитки різних кольорів добре поєднувалися.
 7. Модульний спосіб заснований на укладанні плитки однієї серії, але різних типорозмірів. Фактура плиток може бути однаковою, але можливе застосування різних кольорів. В результаті утворюється оригінальний малюнок. Для укладання таким способом рекомендується вибирати плитку з маркуванням «modulare».

Похожие страницы:

 1. Як вибрати клей для керамічної плитки?
 2. Облицювання Керамічної Плиткой
 3. Інструкція з укладання керамічної плитки
 4. Як зробити розчин для керамічної плитки