Июнь 30, 2017 – 09:14

Поховальні споруди, що з'явилися ще в IV столітті до нашої ери, отримали велике поширення в різних куточках світу. Користуються популярністю мавзолеї і зараз, виділяючись на кладовищах своїми значними розмірами і формами.

Сьогодні ми розповімо вам про десяти найбільш унікальних мавзолеях, побудованих людством:

10. Махабат Макбара (Mahabat Maqbara), Індія

Уздовж жвавій дороги в центрі міста Джунагадхе (Junagadh) можна побачити одну з маловідомих індійських, але, тим не менш, приголомшливих архітектурних споруд. Чудова суміш готики та ісламського орнаменту, комплекс Махабат Макбара залишається однією з найбільш збережених індійських таємниць.

Це вражаюче спорудження є мавзолеєм візира Бахадуддінбая Хасейнбая (Bahaduddinbhai Hasainbhai), одного з головних аристократів при дворі Наваба Махабат Хана II Джунагадха. Будівництво комплексу з жовтими стінами було розпочато в 1878 році Махабат Ханжі (Mahabat Khanji), а завершено в 1892 році його наступником Бахадур Ханжі (Bahadur Khanji).

Кульмінацією кількох десятків років роботи стали складні різьблені внутрішні і зовнішні фасади, прекрасні арки, вікна у французькому стилі, колони і чудові срібні дверні прорізи. На сусідній мечеті кожен мінарет зверху вниз оточений спіралевіднимі сходами. Обидві споруди увінчані характерними кришамі- "цибулинами".

9. Мавзолей Леніна, Росія

Мавзолей Леніна, розташований на Червоній площі в центрі Москви, в даний час служить місцем упокоєння Володимира Леніна. Тіло вождя революції знаходиться на загальному огляді майже з дня його смерті в 1924 році з рідкісними винятками у воєнний період.

Через два дні після смерті Леніна архітектору Олексію Щусєву було доручено побудувати споруду, пристосоване для того, щоб відвідувачі могли бачити його тіло. Дерев'яний мавзолей був побудований на Червоній площі біля Кремлівської стіни, а труну з тілом Леніна був поміщений всередину, поки патологоанатом Олексій Іванович Абрикосов не визначив, що тіло можна зберегти на більш тривалий період. У 1930 році тіло Леніна було вміщено в новий мавзолей з мармуру, порфіру, граніту і лабрадориту.

8. Тадж-Махал (Taj Mahal), Індія

7. Мавзолей Руфіни Камбасерес (Rufina Cambaceres Mausoleum), Аргентина

Молода аргентинська жінка впала в кому в 1902 році і була оголошена мертвою у віці 19-ти років. Через кілька днів після похорону дівчини робочі почули крики, що доносилися з її могили. Коли могилу розкрили, Руфіна була дійсно мертва, проте на її обличчі і стінках труни були подряпини, ймовірно, залишені в спробі вибратися.

Похожие страницы:

  1. Що означає маркування на плитці?
  2. Напольная Плитка для Ванной Комнаты
  3. Укладка Керамической Плитки на Стену