Июнь 29, 2017 – 18:55

Римлянам приписують винахід першої бездимовой системи опалення в Західній Європі: гіпокауст. До недавнього часу історики припускали, що технологія була загублена після краху Римської імперії. Насправді її продовжували використовувати в більшій частині Європи, а пізніше модернізували в «опалювальну систему під підлогою» - піч під підлогою, зверху якої клали гранітні камені, щоб випускати гаряче повітря через вентилі в підлозі. Це означає, що кімната, завдяки всього одній протопки печі, могла залишатися теплою протягом декількох днів.

Гіпокауст
гіпокауст - система опалення, яка розподіляла тепло від печі під підлогою по всьому простору. Тепло потім поглиналося підлогою і піднімався по кімнаті вище. Ефект був подібний до сучасної системи опалення гарячою водою або електричній системі підігріву підлоги. Римський гіпокауст характеризувався наявністю порожнього простору під підлогою, яке створювалося за допомогою невеликих стовпів, прикритих зверху підлоговими плитами. Іноді тепло також проходило через порожнечі в стінах, допомагаючи зігрівати приміщення.

Римляни були першими, хто придумав систему опалення, в якій тепло від вогню поширювалося під підлогою від однієї сторони кімнати до іншої. Китайські "kang" і "dikang", корейський "ondol" і афганський "tawakhaneh" були засновані на подібному принципі і ставилися до ще більш раннього часу. До того ж, римляни, ймовірно, дізналися про технологію від греків. Проте, саме римляни модернізували гіпокауст в більш складну систему опалення, особливо в будинках громадських лазень, які були побудовані по всій Європі і Середземномор'ї.
Протягом довгого часу історики вважали, що падіння Римської імперії приблизно в 500 нашої ери стало початком перерви у використанні бездимної системи опалення в Європі. Проте, хоча більшість громадських лазень прийшли в занепад в Західній Римській імперії, гіпокауст продовжували використовувати в ранньому Середньовіччі, особливо в монастирях. Технологія також була популярною в Східної Римської (Візантійської) імперії і використовувалася в хаммамах арабами, які знову популяризували гіпокауст в Західній Європі, коли побудували палац Альгамбри в XIII столітті.

У менших і більш дешевих системах використовували труби замість стовпів - їх також продовжували використовувати в невеликих будинках. Ці гіпокауст нагрівали лише частина підлоги, але їх було набагато легше побудувати. Подібний гіпокауст все ще використовується у віддаленій селі в Іспанії.

Похожие страницы:

  1. Що Таке Керамічна Плитка
  2. Плитка Керамин для Ванной
  3. Плитка Керамін для Ванної