Июнь 29, 2017 – 18:52

В процесі виробництва керамічної плитки використовується різна сировина і матеріали, від яких так чи інакше залежать її якісні і функціональні характеристики. Сьогодні, як і багато століть назад, основним складовим компонентом кераміки є глина - гірська порода, що володіє рядом неперевершених властивостей, таких як вогнетривкість, пористість, слабка водопропускаемость.

У виробництві плитки, як правило, використовується 2 види глини - червона або біла. Кераміка, виготовлена на базі цих різновидів глин, екологічно чиста, безпечна і міцна, а також володіє прекрасними естетичними властивостями. Але в той же час, дані типи сировини мають певні відмінності.

Червона глина: властивості і характеристики матеріалу

Основою червоної глини є каолініт - мінерал, що складається з оксиду кремнію, оксиду алюмінію та води. Червонуватий відтінок цього досить поширеній в природі матеріалу додають домішки заліза 3-й валентності. Температура випалу кераміки з червоної глини - 900-1000 градусів.
Керамічна плитка, виготовлена з червоних сортів глини, хоч і володіє прекрасними якісними характеристиками, все ж трохи поступається кераміці, виробленої з білої глини:

1) Міцність виробів з червоної глини трохи нижче, ніж характеристики білої кераміки.

2) Червона кераміка має більш високий коефіцієнт водопоглинання, тому для того, щоб зробити структуру виробів менш пористої, використовуються спеціальні добавки.

3) Легка деформація керамічної плитки з червоної глини, а також їх незначна усадка, обумовлені змістом у складі сировини великої кількості оксидів.

4) Через червонуватого відтінку, який купують готові вироби, виникає необхідність у додатковій їх обробці, зокрема, в покритті більш товстим шаром глазурі.

5) В цілому, завдяки використанню сучасних технологій і застосування спеціальних добавок, керамічна плитка, виготовлена з червоної глини практично нічим не поступається в якості виробів з білої глини.

6) Серед переваг «червоної кераміки» можна виділити низьку ціну і доступність сировини. Як правило, родовища червоної глини знаходяться недалеко від виробничих підприємств, що займаються обробкою сировини і виробництвом кераміки.

Похожие страницы:

  1. Каталог Керамічної Плитки
  2. Різка керамічної Плитки
  3. Керамічна Плитка
  4. Глазурованная Плитка