Июнь 30, 2017 – 09:17

Одвічне питання: де краще купити квартиру - на вторинному ринку або в новобудові? У кожного варіанту є свої плюси і мінуси 

Що краще: квартира в новобудові або в будинку, який простояв вже не один десяток років? Кореспондент порівняла особливості придбання житла в нових будинках і на вторинному ринку.

Якщо ми говоримо про новобудови, які вже здані або готуються до здачі в самий найближчий час, то вартість «квадрата» у них приблизно така ж, як і у вторинного житла. За даними аналітиків порталу за січень 2017 року, середня вартість квадратного метра вторинного житла в Новосибірську становить 60, 3 тис. Руб., У новобудов - 56, 7 тис. Руб.

За словами Людмили Мазуренко, керівника офісу агентства нерухомості «Жилфонд», якщо в минулому році покупці були в більшій мірі орієнтовані на новобудови, то сьогодні більше актуально готове житло. «Банки знижують процентні ставки на іпотеку на готові квартири, пропонують преференції. І зараз ставки на первинному і вторинному ринку практично зрівнялися », - зазначає експерт.

«Дійсно, якщо говорити про оформлення іпотечного кредиту, то на сьогоднішній день різниця в ставці по новобудовах і вторинного житла становить 0, 5-1 процентний пункт», - погоджується Олена Зайцева, керівник роздрібного «Банку ВТБ» в Новосибірську. Тобто якщо зробити умовний розрахунок щомісячного платежу на суму кредиту 1, 5 млн руб. терміном на 15 років, то при мінімальній ставці на новобудову в 11, 5% щомісячний платіж становитиме близько 17, 5 тис. руб., а на вторинне житло при мінімальній ставці 12, 1% - 18 тис. руб.

«При оформленні кредитного договору на" вторинку "знадобиться надати в банк більше документів. В силу того, що для укладення угоди потрібні документи як на всіх власників, так і на об'єкт нерухомості. Якщо ви оформляєте кредит на житло, що будується, в банк потрібно принести тільки договір пайової участі з акредитованим в банку забудовником », - пояснює Зайцева.

На думку експерта, в групі особливого ризику знаходяться також квартири, придбані в іпотеку і з материнським капіталом. Використовуючи маткапітал, батьки дають зобов'язання, що після виплати іпотеки діти будуть введені в число власників і зможуть претендувати на житло. Тому при покупці квартири, де жила сім'я з дітьми, потрібно докладний юридичний аналіз угоди.

"Підводні камені"

Якщо говорити про юридичні ризики, то в разі нового будинку це може бути недобуд. Втім, і покупка квартири на вторинному ринку може бути небезпечна.

Похожие страницы:

  1. ​Руководство для начинающих по планированию ремонта квартиры
  2. Особенности поиска частного мастера по ремонту квартир
  3. ​Как выбрать обогреватель для дома и квартиры