Июнь 30, 2017 – 10:21

Як укласти кахельну плитку на кухні та у ванній - поради на Яндекс.МаркетіМонтаж плиткового облицювання на стіни починають знизу, на підлогу - з далекої від входу стіни. При розрахунку кількості рядів потрібно враховувати і відстань в 3 - 5 мм на шви. Швидше за все, один ряд на стіні і на підлозі доведеться викладати не з цільної плитки, а з нарізаних фрагментів. Зазвичай під нього залишають місце в самому низу або з протилежного входу боку, якщо мова йде про підлоговому покритті.

Не рекомендується готувати відразу велику кількість розчину, так як він швидко застигає. Наносимо клей на основу і розподіляємо зубчастим шпателем. Докладаємо плитку і, здійснюючи напівкругові руху з легким натиском, встановлюємо її на місце. Перевіряємо рівнем у всіх площинах. Для рівномірного розподілу клею під кахлемможна трохи простукати поверхню гумовим молотком. Встановлюємо пластикові хрестики на кутах - вони допоможуть дотримати однакові зазори в усій кладці. Надлишки розчину, що вийшли з-під плитки, відразу видаляємо - після того як він застигне, зробити це буде вкрай важко. Повторюємо всі процедури з другої і подальшими плитками.

Початківцям майстрам краще дочекатися, поки перший ряд остаточно схопиться, і тільки потім приступати до укладання другого. Це знизить ризик того, що кахель «поповзе». На підлогу облицювання монтують аналогічним способом.

Залежно від малюнка і особистих переваг плитку можна укладати як шов в шов, так і вразбежку або по діагоналі.

Після монтажу всіх рядів і повного висихання клею з стиків видаляються хрестики, після чого наноситься затирка для швів. Суміші для затирання виготовляються на основі цементу, силікону або епоксидної смоли. Різниця між цими матеріалами - в способі приготування і кольорі готового розчину: цементну затірку необхідно розводити водою, а силіконова і епоксидна продаються в герметичних ємностях і вже готові до використання. Детальніше про вибір затірки можна прочитати в нашій статті «Як вибрати будівельну затірку».

Перед нанесенням суміші шви за допомогою пилососа очищаються від бруду і пилу. При використанні силіконової або епоксидної затирання краю плитки потрібно заклеїти малярським скотчем. Суміші наносяться і розподіляються гумовим шпателем. Він же надає швах необхідне заглиблення. Залишки затирання і скотч видаляються після повного висихання, потім кахель промивається водою.

Похожие страницы:

  1. Як укладати кахель у ванній кімнаті: основні етапи
  2. Технологія укладання плитки на кухні своїми руками
  3. Як Класти Плитку на Пол в Ванної
  4. Варианты Укладки Плитки в Маленькой Ванной