Октябрь 25, 2018 – 20:49

Конструкція секційного радіатора з біметалу
Біметалічні радіатори опалення являють собою пристрої, що складаються з двох основних частин, кожна з яких виготовляється з різних видів металу. Саме це і зумовлює отримане радіатором назву. Як правило, для виготовлення внутрішньої частини використовується нержавіюча сталь. Цим матеріалами властива висока стійкість до агресивних дій з боку теплоносія. Труби в даному випадку розташовуються як вертикально, так і горизонтально, і по ним циркулює теплоносій.

Зовнішня частина радіатора являє собою ніщо інше, як кожух з ребрами. Найчастіше кожух виконується їх алюмінію, і вибір цей зумовлений високою теплопровідністю і малим часом, що вимагаються для повного прогріву. Алюміній швидко віддає тепло в приміщення, підвищуючи загальну температуру повітря.

З'єднання між собою двох частин радіатора здійснюється за допомогою використання методу лиття під високим тиском. Дещо рідше для цих цілей може застосовуватися точкове зварювання. Для закріплення окремих секцій використовуються ніпелі і спеціальні прокладки з пароніту або силікону, здатні витримувати постійний вплив на них високих температур.

Секційні радіатори складаються з декількох секцій, кожна з яких має равнонаправленних різьблення по обидва боки. За допомогою цієї різьби секції монтуються один в одного - в них вкручуються з'єднувальні ніпелі і ущільнюють прокладки. Таким чином, конструкція може збиратися практично з будь-якої кількості секцій, що дозволяє в кожному окремо взятому випадку забезпечити необхідний рівень тепловіддачі для приміщення.

За зовнішнім виглядом біметалічний радіатор практично нічим не відрізняється від своїх алюмінієвих аналогів. Єдиний параметр, за яким їх можна розрізнити, це вага. Оскільки в біметалевих моделях є внутрішнє сталеве наповнення, важить він значно більше.

Завдяки здатності швидко і якісно опалювати площі, а також тривалого терміну служби купити біметалічний радіатор опалення можна для обігріву приміщень будь-яких розмірів. Потрібно лише придбати достатню кількість секцій. Рекомендуємо придбати батареї біметалічні в Україні за вигідною ціною в інтернет-магазині «Модна Хата».

Біметал і полубіметалл: в чому різниця?
Звичайні біметалічні радіатори мають кожух, виготовлений з алюмінію. Решта ж його частини виконуються з інших металів. В процесі виробництва сталеві сердечники укладаються в особливі форми, після чого заливаються розплавленим алюмінієм. Після затвердіння цей метал жодним чином не стикається з теплоносієм, і виконує функції виключно теплообмінника. Подібні батареї найкраще підходять для монтажу в складі будь-яких систем опалення.

Якщо говорити про полубіметалліческімі радіатори, то в їх конструкції сталева труба присутній тільки у вертикальній частині радіатора. Горизонтальні проходи залишаються алюмінієвими. Встановлювати такі батареї в складі центральної системи опалення можна, але оскільки теплоносій в таких системах рідко може похвалитися чистотою і відсутністю лужних домішок, такі радіатори можуть прослужити менше повністю біметалевих.

Критерії вибору біметалевих радіаторів
Вибираючи біметалічний радіатор, слід врахувати ряд критеріїв, від яких безпосередньо залежатиме якість роботи системи і тривалість її експлуатації. Йдеться про такі критерії вибору:

Надійність конструкції. Оскільки радіатор постійно піддається впливу підвищеного тиску, конструкція його повинна бути підготовлена до роботи в подібних умовах. Особливо гостро це питання стоїть при намірі використовувати радіатор, як частина центральної опалювальної системи;

Матеріали виготовлення. Матеріали, з яких виготовлений радіатор, повинні вільно витримувати вплив лугів, що містяться в неякісних теплоносіях, а також бути стійкі до корозійних процесів;

Міцність. Радіатор обов'язково повинен бути стійкий до механічних навантажень. Це більше стосується зовнішнього корпусу. При виборі моделі цей момент можна перевірити, надавши деякий тиск на ребра пальцями. Якщо вони гнуться, значить перед вами неякісна модель;

Товщина труб. Труби радіатора повинні мати ширину не менше 3 мм. В іншому випадку вони швидко прийдуть в непридатність і зажадають повної заміни;

Прокладки і ніпелі. Як ми зазначали вище, ці елементи використовуються для закріплення секцій радіатора, і вони обов'язково повинні забезпечувати надійний і довговічний кріплення;

Ширина ребер. Фронтальна частина ребра в якісному радіаторі обов'язково перевищує по ширині позначку в 70 мм. З огляду на всі ці критерії, ви зможете підібрати максимально якісний і надійний біметалічний радіатор.


Розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів
Спочатку множимо площа приміщення на висоту стелі. Отримуємо обсяг помещенія.Затем отриманий обсяг ділимо на коефіцієнт 30. Отримане число це потужність в кВт, яка необхідна для обігріву даного приміщення. Якщо кімната кутова, тобто має не одну, а дві стіни межують з вулицею, то додаємо до отриманої потужності 20%. Так само, якщо площа скління нестандартно велика, кожен квадратний метр скла вважаємо як додаткові 0,1 кВт до потужності радіатора.

Отже, після необхідних розрахунків ми отримали потужність радіатора, але як її перевести в необхідну кількість секцій?
Все просто! Отримана потужність ділиться на тепловіддачу однієї секції в кВт. Таким чином, ми отримуємо необхідну кількість секцій. Тепловіддача секції вказана в характеристиці товару на сайті.

І ще один важливий момент - висота радіатора. Від рівня підлоги до нижнього краю радіатора має бути не менше 10 см., Також від верхньої частини радіатора до підвіконня має бути не менше 10 см. Це необхідно для вільної циркуляції повітря.

Приклад: кімната 18 кв.м., висота стелі 2,7 м., Має дві вуличних стіни, площа скління 3кв.м., висота підвіконня 1м.

18х2,7 / 30 = 1,62кВт необхідно для обігріву кімнати;
додаємо по 10% на теплові втрати для кожної вуличної стіни: 1,62 + 20% = 1,944кВт;
додаємо 0,3кВт (3кв.м. скління) - отримуємо 1,944 + 0,3 = 2,244кВт;
ділимо на тепловіддачу однієї секції 0,185кВт: 2,244 / 0,185 = 12,129. Округливши, отримуємо 12 секцій

Похожие страницы:

  1. Укладання плитки на підлогу
  2. Як класти плитку на підлогу
  3. Безтраншейні технології